HISTORIE

U zrodu firmy Farář roku 1898 a vzniku jejího jména stál Josef Farář, který začal v malé provozovně v Praze – Libni vyrábět a prodávat hořčici.

Po 1. světové válce v roce 1925 byla zahájena výstavba továrny v Uhříněvsi u Prahy, kde k výrobě hořčice byly postupně přidávány i další výrobky např. zeleninové konzervy, zejména sterilované okurky. Firma vzkvétala a v poválečném období byla na vrcholu své konjunktury.

V roce 1948 byla továrna znárodněna a majitelé vystěhováni. Firma Farář se značkou „ Farářova hořčice“ byla zlikvidována. Do jejích prostorů nastoupil státní podnik Středočeská Fruta, který sloužil pouze jako výrobna hořčice.

V roce 1992 dostala v restituci továrnu rodina Šilhavých – potomci rodiny Farář, kteří nově založili firmu „ Farář“ v Praze 22 – Uhříněvsi. Výrobu hořčice se již nepodařilo obnovit a firma v letech 1996-2008  nevykazovala téměř žádnou zásadní činnost.

Obrat nastal v roce 2009 kdy firma převzala veškeré aktivity firmy Novafruct Praha a zahájila svoji činnost v oblasti nákupu,  zpracování , exportu a importu zejména ovoce v čerstvém, předchlazeném, zmrazeném či sušeném stavu. Později svoji činnost rozšířila na dovoz koncentrátů, cukru, pektinu apod.